Kombiniz Neden Su Eksiltir

Kombiniz Su Basıncı Sürekli Düşüyor İse Öncelikle Kontrol Etmeniz Gereken Kalorifer Sisteminizde Herhangi Bir Noktada Su Kaçağı Var Mı?

Eğer Kalorifer Sisteminizde Herhangi Bir Kaçak Bulamamanıza Rağmen Halen Kombiniz Su Basıncını Düşürüyor İse Özellikle Dikkat Etmeniz Gereken Radyatör Vanaları Olmalı, Çünkü Radyatör Vanalarında Çok Ufak Sızdırmalar Oluşabilir Bu Küçük Su Kaçakları Isıdan Dolayı Bazı Durumlarda Buharlaşma Yapabilmektedir.

Eğer Radyatör Vana Kontrollerinde de Bir Kaçak Olmadıysa Muhtemel Sebeple Kombinize Bakım Yaptırma Zamanınız Gelmiştir Kombiniz Markası ve Modeli Ne Olursa Olsun İçerisinde Su Basıncını Dengeleyen Genleşme Tankı Adı İle Bilinen Bir Parça Vardır ; Bu Parça Kombi Tesisatında Isınan Suyun Basıncının Dengelenmesini Sağlamaktadır. Parçanın İçerisinde İki Bölüm Vardır. 1 Bölüm Su Dolu 2.  Bölüm İse Hava Doludur , Isınan Su Havayı Bastırarak Su Basıncınızın Dengede Kalmasını Sağlar. Ancak Genleme Tankınızda Hava Yok İse Isınan Su Metal Gövdeyi Bastıramayacağı İçin Su Basıncınız Yükselir ve Cihaz Soğumaya Başlayınca Geri Düşer . Bu Nedenle Bakımda Yapılması Gereken En Önemli İşlem Genleşme Tankının Hava Kontrolü Olmaktadır. Eğer Herşeye Rağmen Düzelmedi İse Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz. 0216 606 13 43 - 0544 607 13 43